Makijaż permanentny ust polega na wprowadzeniu w usta pigmentów. W jego trakcie obrysowuje się kontur ust oraz koloryzuje wargi. Zabieg ten jest wykonywany przy użyciu specjalnego pistoletu z igłą, którą wprowadza się pigment pod skórą. Warto jednak pamiętać, że efekt nie jest długotrwały. Zaraz po zabiegu usta wyglądają jak pomalowane i prezentują się bardzo dobrze. Kolor ust nabiera głębszego odcienia. Taki makijaż warto wykonać, gdy nie chce się tracić czasu na codzienne malowanie ust. Trzeba się także dobrze czuć w szmince na ustach. Również makijaż permanentny ust wykonuje się, gdy chce się poprawić kontury swoich ust.
Makijaż permanentny ust
Przed przystąpieniem do tego zabiegu należy się odpowiednio przygotować. Należy regularnie złuszczać usta. Najlepiej jest to robić tydzień przed samym zabiegiem. Dobrze, jest też wykonywać peeling ust, aby pozbyć się martwego naskórka. Dzięki temu efekt zabiegu będzie dużo lepszy. Również ważne jest, by zadbać o dobre nawodnienie organizmu. Trzeba pić przynajmniej dwa litry wody dziennie. Dobrze nawodniony organizm regeneruje się dużo szybciej. Tym samym usta nie będą się długo goiły. Bardzo ważne jest, by nie przyjmować leków na rozrzedzanie krwi. Między innymi nie można brać aspiryny przynajmniej dobę przed zabiegiem. Gdy nie dostosujemy się do tego, może wystąpić krwawienie w trakcie zabiegu, które będzie ciężko opanować. Należy także pamiętać, by w dniu zabiegu nie spożywać żadnego alkoholu. Dobrze jest też ograniczyć picie kawy oraz papierosy. Przed każdym zabiegiem jest wykonywany wywiad medyczny, w którym nie wolno zatajać żadnych informacji. Na podstawie odcienia skóry, koloru włosów oraz zębów dobiera się odpowiedni kolor ust. Przed samym wbiciem igły pacjentka dostaje znieczulenie. Taki zabieg trwa od godziny do dwóch.
Czy zabieg boli?
Warto także wiedzieć, że taki makijaż może trochę boleć. Może wystąpić także ogólny dyskomfort. Usta mocno ukrwione będą bardzo wrażliwe z tego też powodu przed zabiegiem, podaje się środek znieczulający w postaci kremu. Gdy w trakcie wykonywania makijażu ból będzie się pogłębiał, to kosmetyczka może ponownie nałożyć znieczulenie. Nie wolno robić takiego makijażu, gdy jest się w ciąży, przechodzi się chemioterapię, czy ma łuszczycę. Również nie wolno wykonywać tego zabiegu, gdy przyjmuje się leki sterydowe lub antydepresanty. Przyjmowanie leków nasennych i uspokajających również wyklucza z tego zabiegu. Kilka dni po zabiegu usta będą opuchnięte i będą się intensywnie łuszczyć. Należy wtedy unikać basenów i solarium.